12/05/2020

Nowe wspaniałe metody nadzoru jakie na nas czekają

Plandemia matką postępu chciało by się powiedzieć.

Obecna sytuacja związana z fabrykacją pandemii, wiąże się również z problemami jakie napotykają kraje w nadzorowaniu swoich obywateli. Zamknięcie ludzi w domach i ograniczanie ich praw wymaga zwiększonego nakładu sił, które trzeba włożyć w nadzór i egzekwowanie wytycznych.

Dolina Krzemowa zawsze przodowała w budowie i wymyślaniu rozmaitych technologii, od których uzależnia się nasze globalne społeczeństwo. Nie inaczej jest też w czasach pandemii. Firma Boston Dynamics – która jest cywilną gałęzią pentagonu zajmującą się rozwojem technologicznym, ma wreszcie możliwość użycia swoich robotów na szerszą skalę i to w codziennych zastosowaniach. Na ulice Singapuru zostały wypuszczone roboty przypominające o obecnych obostrzeniach. Kiedy zbliżysz się do kogoś zbyt blisko to dostaniesz pouczenie o złamaniu przepisów.

Oczywiście innych zastosowań jest wiele. Nie tylko napominanie nieuważnych przechodniów będzie domeną robotyki. Produkt BD będzie pomagał w szpitalach przy dezynfekcji, będzie radośnie biegał po miastach badając temperaturę przechodniów. Co więcej:

Jesteśmy w kontakcie z badaczami, którzy stosują technologię kamer termalnych do mierzenia temperatury ciała i oddechu. Pracujemy też nad zewnętrznie montowanymi kamerami RGB, które pozwolą śledzić zmiany w skurczach naczyń krwionośnych w celu pomiaru pulsu. Rozwijamy także metody mierzenia saturacji.

wyjaśnia firma

Wydaje się, że zastosowań może być znacznie więcej, wystarczy popuścić wodzę fantazji…

Kolejnym ciekawym newsem jest film portu lotniczego w Abu Dhabi

Zdaje się że nasza nowa normalność zaczyna się utrwalać. Podróżowanie będzie już dostosowane do tej normalności i każdy podróżujący będzie poddawany nieznanym rytuałom czarnej magii, jeżeli mogę się wyrazić tak w żartobliwym tonie.

Każdy chyba pamięta rok 2001 kiedy to wieże WTC zostały wyburzone przez afgańskich pilotów. Nowe na tamte czasy zasady na lotniskach, które były wprowadzone tymczasowo, w celach walki z terroryzmem, zapuściły korzenie i już przyzwyczailiśmy się do biegania na boso na bramkach lotnisk jak i rozbieranie się i wybebeszanie naszych laptopów w celu kontroli. Tak będzie i tym razem, przypatrzcie się dobrze temu filmowi bo tak będą wyglądały wszystkie procedury na lotniskach.

kontrola inwigilacja