Obowiązkowe testy na koronowirusa

O wszystkim co jest związane z pandemią.
Adam0S
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 11, 2020 7:44 pm

Ruszają już z obowiązkowymi testami dla wszystkich na kwarantannie. Tylko że punkty są tzw mobilne, czyli trzeba przyjechać samochodem. Pomijając już czy trzeba przyjechać z kozą albo papają, to czy samochód też jest obowiązkowy?

Kod: Zaznacz cały

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-obowiazkowe-testy-na-koronawirusa-startuje-145-mobilnych-pun,nId,4487578?fbclid=IwAR2ztzRnCxehApX4Lqwh50SGvIvolgYS1zttz51h_KzMDOmHNlZq1yoO8dQ
Awatar użytkownika
5k18a
Site Admin
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 06, 2020 7:14 pm
Lokalizacja: Centrum Pandemii
Kontakt:

Sądzę, że testy niebawem będą obowiązkowe dla wszystkich, którzy chcą robić zakupy w warzywniaku albo jechać taksówką. W stanach już to rozważają: https://www.pressdemocrat.com/news/1093 ... -mandatory
Jona
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 06, 2020 10:33 pm

Właśnie przeczytałam, że będą testować obowiązkowo górników!!! Chcesz pracować musisz się testować albo bezrobocie
https://www.wnp.pl/gornictwo/ministerst ... 8zrCme72zI
Przy kopalniach w punktach drive-thru będziemy systematycznie testować górników - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Chcemy wykonywać ponad tysiąc testów dziennie - zaznaczył.

[...]

ztab kryzysowy - powiedział rzecznik MZ - podjął decyzję o zwiększeniu liczby przeprowadzanych testów wśród górników. "Przy kopalniach będzie przesiewowe testowanie górników i nie będzie to jednorazowe, tylko systematyczne, celem wyłapania osób zakażonych" - powiedział. Jak dodał, "mówimy o ponad tysiącu próbek dziennie pobieranych w takich laboratoriach, można by rzec drive-thru, które będą podjeżdżały pod poszczególne kopalnie i tam będą pobierane na bieżąco wymazy".
Adam0S
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 11, 2020 7:44 pm

W USA wprowadzają akt HR 6666
„Ustawa TRACE COVID-19 pozwoli nam to zrobić, tworząc program grantów o wartości 100 miliardów dolarów dla lokalnych organizacji na zatrudnianie, szkolenie i płacenie osobom fizycznym oraz zakup materiałów eksploatacyjnych do prowadzenia mobilnych jednostek testowych i usług typu„ od drzwi do drzwi ” bezpieczne i konieczne, ze szczególnym uprzywilejowaniem tych, którzy działają w gorących punktach i społecznościach słabo leczonych, a także podmiotów, które zobowiązują się do zatrudnienia w tych dzielnicach.

„Jestem niezmiernie dumny z tego, że ten projekt otrzymał wsparcie dwustronne i mam nadzieję, że ustawa TRACE COVID-19 zostanie szybko przyjęta przez Izbę jako samodzielny projekt ustawy lub jako część większego pakietu odpowiedzi na koronawirusy”.

Co to jest COVID-19 TRACE ACT?

COVID-19 Testing, Reaching and Contacting Act Act to kompleksowy, dwustronny projekt ustawy, który ustanawia program dotacji w wysokości 100 miliardów dolarów dla lokalnych organizacji na zatrudnienie, szkolenie i płacenie osobom fizycznym za prowadzenie mobilnych jednostek testowych i przeprowadzanie akcji od drzwi do drzwi , ze szczególnym uprzywilejowaniem tych, którzy działają w gorących punktach i społecznościach słabo leczonych.
Ustawa została oficjalnie zatwierdzona przez American Diabetes Association i EverThrive Illinois.

Co to jest śledzenie kontaktów?

Kontaktowanie nie jest nową koncepcją i jest stosowane na całym świecie do zwalczania chorób zakaźnych, takich jak Ebola i gruźlica. Ponieważ koronawirus jest wysoce zaraźliwy, śledzenie kontaktów pomaga nam zrozumieć, kto ma wirusa i z kim mogli się zetknąć, dzięki czemu możemy lepiej chronić również tych potencjalnych pacjentów.
Według CDC śledzenie kontaktów jest podstawowym środkiem kontroli choroby i kluczową strategią zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się COVID-19.
Biorąc pod uwagę, że wiele osób z koronawirusem jest bezobjawowych, śledzenie kontaktów staje się jeszcze ważniejsze, jeśli poważnie podchodzimy do powrotu do pracy i powrotu do normy.
Ponadto obecnie obserwujemy częstsze testy w białych, zamożnych społecznościach, ale więcej przypadków COVID-19 i zgonów w społecznościach o niskich dochodach i mniejszościach. W Illinois, mimo że czarni mieszkańcy umierają na COVID-19 ponad trzy razy szybciej niż biała populacja stanu, biali mieszkańcy są nadal testowani prawie dwa razy częściej. Właśnie dlatego musimy przyspieszyć testowanie i śledzenie kontaktów w tych społecznościach i innych społecznościach, które również nie doceniają.
https://rush.house.gov/media-center/pre ... oronavirus

Również ci którzy będą korzystać z pomocy stanowej będą zmuszeni do poddania się testom na obecność koronowirusa. Odmowa poddania się testom, będzie skutkowała wstrzymaniem dotacji/pomocy.
ODPOWIEDZ