Strajk Przedsiębiorców - narodziny partii

O ważnych sprawach i zmianach w polityce w związku z pandemią
Awatar użytkownika
5k18a
Site Admin
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 06, 2020 7:14 pm
Lokalizacja: Centrum Pandemii
Kontakt:

Partie czy ruchy społeczne zakładane na bazie społecznego niezadowolenia i protestów są jak sztuczne ognie. Łatwo je podpalić, efektownie wybuchają i szybko znikają.

Czas masowych awantur i brania ludzi za łby, zawsze stanowił rzadkie okazje, które budują nowych liderów ale też przypominają o starych i zapomnianych. Kiedy emocje biorą górę tam pojawią się ci którzy te góry przenoszą. My czyli niezadowoleni łatwo ulegamy stadnym zachowaniom, kiedy krzykną biegnij na barykady to pędzisz bez zastanowienia. Ścierasz się z tymi, którzy barykad bronią i też nie są bez emocjonalnymi istotami.

Dlatego marsze niezadowolenia odpowiednio podsycone, potrafią spolaryzować ludzi na my i oni a po środku zostaje tylko próżnia. Moim zdaniem najgorszym rozwiązaniem są manifestacje, w których stawia się na konfrontację. Każdy kto idzie na taki marsz wie że przerodzi się w walkę - bo żadna władza nie ugnie się przed tzw suwerenem, nie po to rządzący tak długo eksploatowali wcześniejsze niezadowolenie, żeby dzisiaj upaść przy aktualnym. I do tego zmierzam że jesteśmy chyba w cyklu niekończących się zrywów, które oddajemy w zarządzanie tym, którzy w swoim mniemaniu są predestynowani do przywództwa.

Nie przypadkiem padł pomysł budowy partii przez Pawła Tanajno o budowie partii. Jak nie teraz to chyba nigdy, dlatego łatwo dzisiaj widzieć jakie kto ma motywacje. Zagospodarowanie gniewu jest dosyć proste i sporo ludzi pójdzie za inicjatywą, która już krąży po pierwszej manifestacji i pryskaniu gazem pieprzowym, kiedy ludzie chcą dać upust emocjom. Dlatego uważam, że ostatnia "klęska" marszu, była wielkim zwycięstwem Tanajno, bo zyskał rząd dusz. Nie pójdzie za nim ogromna grupa ludzi, ale na pewno wystarczająca dla jego potrzeb.

Jakie to ma konsekwencje? Ano takie, że coś co mogło zjednoczyć społeczeństwo już tego nie zrobi, bo wielu potencjalnych sympatyków nie chce stanowić zaplecza rodzącej się partii. Ci co mają nosa już się zlatują i mamy Agrounię i kolejne byty. A prawda jest taka że ruch społeczny nie potrzebuje obudowy partyjnej. Nie sądzę że trzeba konfrontować swój sprzeciw z pałkami i gazem policji - bo oni są w tej samej sytuacji tylko z jeszcze mniejszym wyborem.

Wyjściem jest absolutnie masowe i ogólnopolskie wyrażanie sprzeciwu. Czyli strajk taki jaki powinien być, nie przez krzyki tłumu i uganianie się z policjantami - bo to jest rewolucja a nie strajk. Zawieście informację o strajku na witrynach swoich sklepów, samochodach. Wywieście flagi symbolizujące sprzeciw. Wśród wszystkich ze Strajku znajdują się setki osób znających się osobiście z policjantami bo to tacy ludzie jak i my. Rozmawiajcie z nimi, zapraszajcie ich do dyskusji i nie obrażajcie nikogo - bo właśnie takim zachowaniem niweczymy swoje szanse. Każdy cios rodzi chęć odwetu i to napędza perpetuum mobile nieustannej walki.
Awatar użytkownika
5k18a
Site Admin
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 06, 2020 7:14 pm
Lokalizacja: Centrum Pandemii
Kontakt:

Dodam jeszcze jedną rzecz, żeby była jasność. Zapoznałem się z tym wywiadem z roku 2015, Gdzie Tanajno odpowiada na pytania dziennikarki i powiem tyle, że nie można się nie zgodzić z tym co tam mówi. Są to pewne oczywiste oczywistości, które łatwo wypowiedzieć i łatwo sprzedać. Trudno też powiedzieć że nie można się pod nimi podpisać. Bo to jest jak by powiedzieć, nie nie chcemy żeby było lepiej. No jasne że każdy chce więcej sprawiedliwości i mądrzejszej władzy. tylko że to jest demagogia. Tanajno opowiada frazesy z których nic nie wynika.

Awatar użytkownika
5k18a
Site Admin
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 06, 2020 7:14 pm
Lokalizacja: Centrum Pandemii
Kontakt:

Może to nie jest pierwszej świeżości bo pochodzi z dnia 21.kwietnia ale nie śledziłem aż tak Tanajny, żeby być z nim na bieżąco. Jest tak jak pisałem wyżej, czyli Tanajno jest mężem opatrznościowym na wzór Wałęsy - "nie chcem, ale muszem"

Czyli on wcale nie myślał o partii ale skoro [jego słowa -5k18a]: "NIECH SIĘ DZIEJE WASZA WOLA PANIE I PANOWIE". Weźmie na siebie ten krzyż i będzie maszerował ulicami Warszawy żeby dbać o nasze interesy... Ok kiedy mamy do czynienia z takim powtarzalnym banałem, to ja mam mocno zapaloną czerwoną lampkę.
Załączniki
tanajno-partia.gif
tanajno-partia.gif (74.42 KiB) Przejrzano 118965 razy
Awatar użytkownika
5k18a
Site Admin
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 06, 2020 7:14 pm
Lokalizacja: Centrum Pandemii
Kontakt:

No tak, wszystko idzie tak jak zakładałem. Lider jest jeden, tylko retoryka powtarzalna - bo jest dokładnie taka: "tyle co ja wam naobiecuje to nikt inny wam nie obieca!" ale... zagłosujcie na mnie ja zrobię w waszym imieniu deal, a potem głosy pójdą na PiS

WTF?!

Nie wiem czy on się przejęzyczył czy już plecie co mu ślina na język przyniesie....

ODPOWIEDZ