Ograniczanie praw człowieka sposobem na walkę z wirusem

O wszystkim co jest związane z pandemią.
Awatar użytkownika
5k18a
Site Admin
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 06, 2020 7:14 pm
Lokalizacja: Centrum Pandemii
Kontakt:

Niejaki pan Sir Stephen Laws - urzędnik Angielsiej służby cywilnej stwierdził, że prawa człowieka powinny zostać ograniczone w cwelu walki z pandemią.

Jak wiadomo ograniczanie praw i nadzór jest tym co najlepiej zwalcza wszystkie choroby i tą drogą powinna podążać administracja.
Jak wiadomo przykład idzie z góry i jak zostanie gdzieś zaimplementowany nowy sposób na pomoc umierającym na ulicach rzeszą ludzi, tak zapewne niedługo to innowacyjne rozwiązanie pojawi się i u nas.

https://www.telegraph.co.uk/politics/20 ... 6EJW8aFjUY
Obrazek

Według dawnego radcy prawnego rządu, prawa człowieka powinny zostać zawieszone, aby ułatwić "Lockdown"

Sir Stephen Laws twierdzi, że złożoność nowych "Lockdownu" może prowadzić do wyzwań prawnych i postawić policję w „niedopuszczalnej” pozycji.


Boris Johnson powinien zawiesić prawa dotyczące praw człowieka, aby zapobiec wyzwaniom prawnym dotyczącym złagodzenia zasad Lockdownu koronawirusa w „niebezpiecznych” nadchodzących tygodniach, powiedział były główny prawnik rządu.

Sir Stephen Laws, były pierwszy doradca parlamentarny odpowiedzialny za opracowanie wszystkich ustaw rządowych, powiedział, że złożoność nowych zasad dystansowania społecznego oznacza, że ​​ryzykują pogrążenie się w postępowaniach sądowych dotyczących praw człowieka, które osłabiłyby walkę z wirusem.

W tak „niebezpiecznych i niezwykłych” czasach rząd nie mógł ryzykować, że sądy obalą jego politykę „w celu przywrócenia wykorzystania prawa do polityki w inny sposób” - powiedział Sir Stephen w raporcie dla think tank Policy Exchange, gdzie: jest seniorem ...
ODPOWIEDZ