Statystyki i twarde dane

O wszystkim co jest związane z pandemią.
Awatar użytkownika
5k18a
Site Admin
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 06, 2020 7:14 pm
Lokalizacja: Centrum Pandemii
Kontakt:

Na stronie https://ourworldindata.org/causes-of-death można wyciągnąć ciekawe dane statystyczne. Porównanie tych danych do informacji medialnych sprzedawanych na mainstreamie rodzi pewien dysonans poznawczy. Jeżeli chodzi o przykład Polski to dane na temat śmiertelności zaczynają się o d 3 kwietnia 2020 i widać, że na krzywej tworzy się taki odwrócony banan. Wnioski są proste do wyciągnięcia - śmiertelność w wyniku COVID spada ale... OKO Press musi podgrzewać atmosferę artykułem:

https://oko.press/raport-w-polsce-epide ... -ustepuje/
W Polsce epidemia nie ustępuje, recesja rośnie a Duda ma wizje 2,5 mln miejsc pracy [RAPORT, WYKRESY]

Liczba wykrytych zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła granicę 20 tysięcy. Rośnie także liczba wykonywanych testów - 22 300 w ciągu doby. Choruje 10 719 osób, 160 jest w stanie ciężkim lub krytycznym. Dziś zmarło 10 osób, łączna liczba zgonów zbliża się do tysiąca
[...]
Absolutnie bezrefleksyjnie podaje dane nt. liczby zakażeń, które to nie mają przełożenia na wzrost śmiertelności, hmm..... "Zmarło już 10 osób, liczba zgonów zbliża się do tysiąca". Mogli by chociaż napisać, że dziennych zgonów jest coraz mniej - i to znacząco.

Czy pamiętacie niedawne informacje o polskim Bergamo? Śląsk miał być wylęgarnią zarazy, ciekawe dla czego? chyba dla tego, że zaczęto przeprowadzać masowe testy, których nie wykonuje się nigdzie indziej na taką skalę. No i mamy tragedię tysiące chorych, wszyscy z objawami koronawirusa - temperatura 36,6 i apetyt na kartofle. Jak widać wszyscy na Śląsku przechodzą tego wirusa jak my i nawet objawy się pokrywają :)

Tutaj dane odnośnie śmiertelności w Polsce od dnia 3 kwietnia 2020.
Załączniki
coronavirus-data-explorer.gif
coronavirus-data-explorer.gif (93.79 KiB) Przejrzano 136215 razy
ODPOWIEDZ