09/05/2020

Czy Edyta Górniak się skompromitowała rozmową o PANDEMII w wRealu24?

Wczoraj został przeprowadzony wywiad z Edytą Górniak na kanale niezależnej telewizji wRealu24.

Rozmowa dotyczyła oczywiście sytuacji związanej z epidemią COVID-19. Edyta nigdy nie była moją ulubioną artystką, ale to nie ma znaczenia w kontekście oceny sytuacji w Polsce i na świecie.

Jej spostrzeżenia są zbieżne z tym co czuje spora część społeczeństwa. Analiza sytuacji w wykonaniu Edyty opierała się na tym co robimy sami, czyli na połączeniu kropek i wyciągnięciu niezależnych wniosków. A te prowadzą do oczywistej tezy o fałszywej pandemii i kontrolowaniu sytuacji przez rządy.

Wirtualna Polska stworzyła artykuł pod tytułem: „Zupełna kompromitacja Górniak. Mówiła o korona wirusie”

Wokalistka zachęca ludzi, aby się nie stresowali aspektami finansowymi, tylko popatrzyli na wiele pozytywnych rzeczy, które są dookoła nich.

Edyta Górniak aktualnie przebywa w swoim domu z synem. Przyznała, że dziękuje za ten czas, bo rzadko ma okazję tam bywać i nie przejmować się pracą

Wokalistka zdradziła też, że według niej, pandemia koronawirusa to nie przypadek.

Edyta Górniak jest niezwykle pewna swoich poglądów. Wyraziła też swoje zdanie na temat szczepień. (link w słowie szczepień prowadzący do: https://ranking.abczdrowie.pl/s/szczepienia

W czasie wywiadu nie zabrakło też tematów wyborów prezydenckich, które do ostatniej chwili były pod znakiem zapytania.

Jak widać media, niezależnie od tzw. opcji politycznej forsują jedną narrację. I najwyraźniej każda opinia, która przeczy tej sprzedawanej przez media głównego nurtu jest opinią z góry skazaną na wyśmianie.

Jest to prosta i skuteczna taktyka wpisująca się w zaciemnianie problemu, poprzez wyśmianie lub przemilczenie. W przypadku Edyty Górniak łatwiej jest trafić do czytelników, klasycznym wyśmianiem, bo wiadomo że celebryta nie zajmuje się analizowaniem świata dookoła tylko jak w przypadku Edyty śpiewaniem. Myślenie zgodnie z zamysłem WP powinna zostawić “ekspertom od myślenia” czyli pismakom lub przystawkom do kamery telewizyjnej.

Screen - artykuł WP

Artykuł WP o Edycie Górniak
Polska